gorsel
Mesaj Gönder
Kapat
Ana Sayfa > Haberler

ERGÜN: "Kadınları mutlu olmayan hiçbir toplumun, mutlu ve müreffeh olduğu görülmemiştir..."

ERGÜN: "Kadınları mutlu olmayan hiçbir toplumun, mutlu ve müreffeh olduğu görülmemiştir..."

Kısa adı TÜED olan, Türkiye Emekliler Derneğimizin Genel Başkanı Kazım Ergün, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada; “ Artık analar ağlamasın” dedi.

Ergün yaptığı açıklamada şunları söyledi;
“Türkiye son yıllarda iki büyük dramı birlikte yaşamaktadır. Bunlardan birincisi, gencecik yaşta evlatlarını toprağa veren şehit annelerinin dramı; ikincisi ise geçtiğimiz 2019 yılı içerisinde kadın cinayetine kurban giden 411 kadın ile 2020 yılının bugüne kadar olan yaklaşık iki aylık döneminde toprağa verdiğimiz 53 kadının ve yine onların annelerinin, çocuklarının dramı. Bu iki büyük dramda ne yazık ki hemen her gün devam etmekte ve yüreklerimizi yakmaktadır. Tek dileğimiz bu dramların biran önce son bulması kadınlarımızın daha huzurlu, daha güvenli, daha mutlu bir ülkede; güneşli güzel günlere uyanmasıdır. Tüm bu gerçeklikler içerisinde, bir 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü daha kutluyoruz, demenin ne kadar zor olduğunun da bilincindeyiz. Umuyor ve diliyoruz ki; 2020 yılında sadece ülkemizde değil, tüm dünyada kadınların yüzlerini güldürecek; umut dolu, sevgi dolu, insanlık dolu gelişmeler yaşanır.

"MUTLU KADIN, MUTLU AİLE, MUTLU TOPLUM..."

Kadınları mutlu olmayan hiçbir toplumun, mutlu ve müreffeh olduğu görülmemiştir. Bu yüzden; “mutlu kadın, mutlu aile, mutlu toplum” sloganımız olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü en içten dileklerimizle kutluyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.”

Bülten Aboneliği
Derneğimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.
Adres Anıttepe Mh. Işık Sk. 11 Tandoğan - Ankara
Telefon 0312 230 34 28-29-89
Faks 0312 230 16 41-92
E-Posta tued@tued.org.tr / basin@tued.org.tr
tued.org.tr 2019