gorsel
Mesaj Gönder
Kapat
Ana Sayfa > Haberler

TÜRKİYE EMEKLİLER PLATFORMU: "BANKA PROMOSYONUNDA EMEKLİNİN TEMSİLCİLERİ OLARAK BİZ DE MASADA OLMALIYDIK..."

TÜRKİYE EMEKLİLER PLATFORMU:
"BANKA PROMOSYONUNDA EMEKLİNİN TEMSİLCİLERİ OLARAK BİZ DE MASADA OLMALIYDIK..."

Türkiye Emekliler Platformu Banka promosyonu gündemi ile 04.03.2020 tarihinde toplandı. Emeklilerin banka promosyonları gündemiyle toplanan Türkiye Platform üyeleri, “Emekli temsilcileri olarak banka promosyonları için masada olmamız gerekliydi ”dediler.

SGK ve Ziraat Bankası arasında imzalan yeni dönem için promosyon ödemesi kapsamında emekli aylığı bin 500 TL’ye kadar olan emeklilere 500 TL, aylığı bin 500 ve 2 bin 500 TL arasında olan emeklilere 625 TL, aylığı 2 bin 500 TL üstünde olanlara ise 750 TL tutarında promosyon ödemesi yapılacak.
Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Türkiye Emekliler Platformu Dönem sözcüsü ve Tüm Emek Der Genel Başkanı Satılmış ÇALIŞKAN, “Biz Türkiye Emekliler Platformu olarak daha evvelki toplantılarımızda da açıkladığımız gibi emekli temsilcileri olarak bizimde masada olmamız gerekliydi. Emeklilerin masada olması Sosyal Güvenlik Kurumunun pazarlık gücünü arttıracağı inancındaydık.” dedi.
“SGK Emekli maaş ödemeler 10 gündür, ortalamaya vurulduğunda 5 gün maaşlarımız bankalarda beklemektedir.

Emekliler toplumun en mağdur kesimi Bankaların vereceği promosyonlar emeklileri bir nebze olsun rahatlatacak, Sosyal Güvenlik Kurumu ve Ziraat Bankası arasında imzalan promosyon tutarları biz emeklileri üzmüştür. Açıklanan tutarlar beklentilerimizden uzak kalmıştır. SGK Emekli maaş ödemeler 10 gündür, ortalamaya vurulduğunda 5 gün maaşlarımız bankalarda beklemektedir.” dedi.

“Banka promosyonlarının takipçisi olacağız”
Platform açıklamasında şöyle denildi: ” 8 Emekli Sivil toplum kuruluşu Türkiye Emekliler Platformu olarak banka promosyonunun peşini bırakmayacağız...”

SGK ve Ziraat Bankası arasında imzalanan tutarlar taban tutar yani kamu bankalarınca uygulanacak tutar olduğunu hatırlatan Türkiye Emekliler Platformu, “SGK ve Ziraat Bankası arasında imzalanan tutarlar taban yani kamu bankalarınca uygulanacak tutardır. Özel Bankalar emeklilere daha farklı tutarlarda banka promosyonu vermektedir. Platform olarak özel bankalarla görüşmeye başladık. Şuan özel bankalarda görüşmelerimizde 1200,00 TL ‘ye kadar çıkmıştır. Teklifler peş peşe geliyor. Emekli bu fırsatlardan en tutarlı olanını değerlendirecektir. Bu durumu da üyelerimize bildirmekteyiz. ” dedi.

Bülten Aboneliği
Derneğimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.
Adres Anıttepe Mh. Işık Sk. 11 Tandoğan - Ankara
Telefon 0312 230 34 28-29-89
Faks 0312 230 16 41-92
E-Posta tued@tued.org.tr / basin@tued.org.tr
tued.org.tr 2019